ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13253050
*
nr 1325 3050
Spegel
55x27cm
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 maj 2020
kl 18:55:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/5 10:30:15
1
150 kr
11/5 11:53:02
2
Vinnande bud
11/5 15:25:17
3
250 kr
11/5 15:25:17
2
(budbetjänt)
11/5 17:00:16
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1325 3050
Spegel
55x27cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 maj 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/5 10:30:15 | 1 | 150 kr |
11/5 11:53:02 | 2 | Vinnande bud |
11/5 15:25:17 | 3 | 250 kr |
11/5 15:25:17 | 2 | (budbetjänt) |
11/5 17:00:16 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53